Kurs gotowania dla dzieci rozwijają kreatywność

Szukasz unikatowej oferty kursu gotowania dla dzieci? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/

Dzieci lubią pomagać w kuchni – ozdabiać ciasta czy wybierać i podawać składniki. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności i co bardzo ważne – zdobywają praktyczne umiejętności. A po prostu kapitalnie się bawią. Opanowywanie nieskomplikowanych przepisów, wybieranie i mieszanie składników i łączenie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, iż maluchy chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakie powinno się stosować w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach asystują także rodzice, stąd jest to znakomita sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie degustować to, co przygotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny. W trakcie warsztatów maluchy przyrządzają danie główne i deser. Młodzi entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu ozdobionej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, albo przygotować smaczny makaron na słodko lub słono. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje również wyborny deser – mus z lodami i mascarpone. Lekcja powiązana z zabawą to wspaniała metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań daje dzieciom sporo szczęścia. Nawet bardzo niesforny maluch będzie z pasją uczestniczył w przyrządzaniu doskonałej pizzy bądź ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]