Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przesłanką, przez którą na portal internetowy może zostać zastosowany filtr Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych surowych obostrzeń?

Zaprzestań używania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie sztucznej liczby odnośników kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Naruszają one zasady naturalnego linkowania opracowane przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją portalu w rezultatach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią artykułów promujących naszpikowanych sztucznymi odnośnikami. Występuje także zjawisko wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną ujawnione, a to łączy się z gwałtownym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czsem aż o 30 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że jeśli na witrynę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Zgłośmy się do profesjonalnej firmy pozycjonującej, jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie renomowanym agencjom.