O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Panele podłogowe zamówisz na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z opakowania – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później możesz mieć problemy z ich reklamacją. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]