Drewniane podłogi

Podłogi drewniane sprawdzają się przez lata. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Podłogi drewniane są wciąż niezaprzeczalnie liderem w tej kwestii.

Zalety podłóg drewnianych

Podłogi drewniane są dobrze sprawdzają się w różnych wnętrzach. Są wytrzymałe na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto podłogi drewniane świetnie izolują termicznie. Ponadto różnorodność gatunków drewna pod względem jego twardości,czy barwy czynią z drewna materiał unikalny.

Jakie są dostępne rodzaje podłóg drewnianych?

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest trwałe i dekoracyjne. Posiada udowodnione właściwości antyalergiczne. Wybierając drewno na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Specjalne gatunki nadają się także do łazienki. Muszą być tylko olejowane, gdyż olej wnikając w pory drewna, dodatkowo je zabezpiecza. Pojawienie się gatunków egzotycznych pozwoliło na układanie drewnianych podłóg w pomieszczeniach zarezerwowanych dotąd dla innych materiałów np. na ogrzewaniu podłogowym.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]