Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

Na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ odnajdziesz więcej informacji o korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co w istocie ogranicza możliwość czytania gazet, pisania, użycia komputera lub smartfona, a także wykonywania szeregu prostych czynności. Presbiopia jest rezultatem zachwiania zdolności oka do akomodacji lub jej kompletnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednakże wywołuje to trudności. Soczewki do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne są na ogół drogie, a modele dwuogniskowe często nie są wygodne. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się zatem wyeliminowanie starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Czemu jest konieczne?

Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uniknąć szeregu komplikacji przy realizowaniu koniecznych, najprostszych aktywności. Osoby mający to schorzenie (trzeba zaznaczyć, iż często pierwsze objawy starczowzroczności manifestują się niedługo po 40-tym roku życia) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie ceny produktu) czy jazdą komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z planów jazdy). Oprócz tego, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia w dali, a noszenie okularów okazuje się dla chorego niewygodne. Warto również pamiętać, iż wada ta się ciągle pogłębia, a każde następne dwa lata skutkują zwykle pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy pomocy okularów, rekomendowane jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też drogą ku temu, żeby w toku jednego zabiegu zupełnie usunąć wadę w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]