Terapia małżeńska – by związek znowu był udany

Nie trać wiary! Specjalistę od terapii małżeńskiej UK znajdziesz na psychoterapia-uk.pl

Każde małżeństwo może popaść w najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może pomóc?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z przeróżnymi problemami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, jednak w takich sytuacjach często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest pomocny w momencie, kiedy między mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy i scementować partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo rozkwita, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie branie, ale też oferowanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich kłopotów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską zdobyły wiedzę niezbędną do tego, by efektywnie pokonywać trudności w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że aktualnie bez większych problemów znajdziemy polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Mówienie po polsku ułatwia proces terapii i zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Też na emigracji warto zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi trudnościami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek może wejść na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339