Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Mieszkańcy miast powoli nabierają świadomości, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: kurz, pyły zawieszone PM10, spaliny pojazdów, dym tytoniowy czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – plusy

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.