Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie i otoczenie oraz tłumią przykre zapachy.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja następuje w rezultacie emitowania ekstremalnej ilości ciepła, wpływu intensywnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, komputery czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym papierosowy, szkodliwe mikroorganizmy i wirusy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, szkołach, instytucjach publicznych czy biurach, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.