Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Więcej na temat laserowej korekcji wzroku na http://tinyurl.com/y4l8jxbh.

Dostęp do różnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez szkieł kontaktowych oraz wygoda w codziennych sytuacjach – to tylko kilka z powodów, które przekonują ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieustannie rośnie, na co wpływ ma na pewno nadzwyczaj małe ryzyko potencjalnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, bowiem stanowią czwarty (zaraz po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Korekcja laserowa wzroku – efektywność i niskie ryzyko powikłań

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać doskonałe rezultaty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można natomiast wyeliminować problem hyperopii. Obecnie najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie dokładnego formowania, a zarazem zmniejsza ryzyko naruszenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Główne z nich to z pewnością dokładność, mała inwazyjność, skuteczność oraz nikłe zagrożenie powikłań. Warto wspomnieć też o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w poniektórych kazusach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma czy ciążę i karmienie piersią.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]