Czy warto zapisać dziecko na basen dla niemowląt?

Choć nawet kilkanaście lat temu zajęcia na basenie dla niemowlaków nie były popularne wśród matek, to dziś coraz częściej jedna z nich postanawia zapisać swoje pociechy na basen. Dla niemowląt pływanie jest wszak doskonałym ćwiczeniem, pozwalającym na szybszy rozwój całego zdrowia. Dobrze również dodać, iż – wbrew obawom wielu mam – na basen mamy szansę wybrać się z dzieckiem bardzo szybko, bo nawet od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, że bobasy będą w pełni bezpieczne jedynie wtedy, kiedy udamy się z nimi na właściwe ćwiczenia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je odszukać? O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Basen dla niemowląt – co daje?

Najważniejszym plusem pływania niemowląt okazuje się na pewno fakt, że wszechstronnie wspomaga zdrowie dziecka. Dzięki ćwiczeniom na pływalni prędzej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśniowy, zaś słabe nadal kości dzieci nie będą obciążone, przez co minimalizuje się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to również doskonałe rozwiązanie przyspieszające rozwój celowości ruchów, przez co dzieci szybciej zaczną chodzić. Warto również zaznaczyć, iż zajęcia na pływalni odbywają się z innym dziećmi – są więc wspaniałą okazją do zawiązania społecznych relacji z rówieśnikami.

Jak znaleźć basen dla niemowlaków?

Wiele matek błędnie uważa, iż ćwiczenia na basenie dla niemowlaków stwarzają czasem pewne niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z głową podejść do znalezienia firmy, która przygotowuje te zajęcia. Szczególnie ważne okaże się na pewno to, by były one nadzorowane przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy po pierwsze zatroszczą się o ochronę maluchów przebywających w wodzie, lecz również opracują właściwe zabawy, dzięki którym te odpowiednio wykorzystają czas na basenie i będą miały z tego zdrowotne oraz emocjonalne korzyści.