Bezpieczne wybielanie zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono żółte. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać piękny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Czyszczenie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (soda oczyszczona, lakiery, żele), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po trzech zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o 14 odcieni

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalnego szablonu oznacza się kolor zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.