Badania operatorów Kęty - poznaj więcej szczegółów o tych usługach
Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy dany człowiek jest wstanie pracować jako operator widlaka lub innego pojazdu. Choć część badanych się ich obawia, kiedy nie mamy problemów psychiatrycznych, ich przejście nie może sprawić nam znaczących kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów pojazdów? Na co należy się przygotować?
Jak przebiegają badania operatorów?
Na początku testu kandydat uzupełnia przygotowany przez psychologa formularz. Ma w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w rozmaitych, zwykle trudnych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie miał możliwość określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego sprawność intelektualną lub zdolności interpersonalne. Treść formularza jest zależna od profesji kandydata. Pierwszy etap badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, ale jej przejście nie jest problemem.
Drugi etap badania operatorów
Kolejna część badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie skonstruowanych aparatów. Poszczególne zadania badają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli kandydat w rozmowie przyzna się do gorszego samopoczucia lub badanie wykaże, iż przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może zostać wówczas odłożone na inny termin albo – jeśli powodem okaże się alkohol – także odwołane.
Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]