Aparaty do elektroterapii – zastosowanie w medycynie

Elektroterapia jest coraz popularniejszym zabiegiem leczniczym, który stosuje się w rozmaitych schorzeniach układu ruchu lub dolegliwościach neurologicznych. Na czym właściwie polega elektroterapia? Jakie aparaty do elektroterapii są obecnie stosowane?

Jak działa aparat do elektroterapii?

Elektroterapia stosuje prądy lecznicze o różnej częstotliwości do łagodzenia objawów chorób reumatycznych, dyskopatii, rwy kulszowej, dystrofii mięśniowych, stanów przewlekłego lub ostrego bólu kręgosłupa, reumatyzmu tkanek miękkich, stanów pourazowych, choroby zwyrodnieniowej stawów, a także do zwalczania ostrych migren, bólów głowy czy dolegliwości współwystępujących z osteoporozą. Aparaty do elektroterapii działają w oparciu o prąd w postaci stałej, jak również impulsowej o małej i średniej częstotliwości oraz modulowanej o średniej częstotliwości. Jak przebiega zabieg? Na ciało pacjenta nakłada się specjalne elektrody do elektroterapii, przez które przepływa prąd, a impulsy poprawiają ukrwienie tkanek, łagodzą obrzęki i stany zapalne.

Nowoczesne urządzenia – aparaty do elektroterapii

Najbardziej popularne zabiegi wchodzące w skład elektroterapii to jonoforeza, galwanizacja, prądy interferencyjne, prądy diadynamiczne, elektrostymulacja mięśni, a także przezskórna stymulacja nerwów. Współczesne urządzenia pozwalają na lepsze wchłanianie substancji leczniczych przez skórę, a także poprawiają krążenie krwi i mają działanie bakteriobójcze. Aparaty do elektroterapii znajdują zastosowanie m.in. w salonach kosmetycznych, medycyny estetycznej czy odnowy biologicznej, w gabinetach fizykoterapii, a także u rehabilitantów.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]