Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Tutaj zdobędziesz więcej informacji o ładnych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o ciekawych atrakcjach oraz najnowszych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – istotne informacje i mapy

Aby przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie odnajdą schroniska, pensjonaty i hotele, Centra Informacji Turystycznej, a także zabytki i galerie zlokalizowane w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, czar miejscowego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Lista konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po Polsce.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego