Ślubna moda męska – co jest na czasie?

Ceremonia ślubna to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego państwo młodzi przykładają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Istotną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale także pan młody powinien wyglądać elegancko i modnie. Męska moda ślubna ma wiele odsłon.
Panowie nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna podlega podobnym przemianom, co kobieca. Klasyczny strój z pewnością odda podniosłość chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Warto pamiętać, że frak czy garnitur powinien pasować do charakteru pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Moda męska na ślub – współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, koszula, krawat… nawet prosty strój pana młodego zawiera wiele elementów. Jednym z nich, który ostatnimi czasy wraca do łask i ślubna moda męska nie może się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Modna kamizelka nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować kolorem z tkaniną garnituru. Jeśli idzie o garnitur, coraz modniejsze stają się zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Wesele w klimacie rustykalnym lub boho będzie idealną okazją na pokazanie się w kraciastym garniturze. Kolejnym modnym dodatkiem są szelki – brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie szukać inspiracji?

Wybór elementów stroju ślubnego może wydawać się skomplikowanym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą portale internetowe w całości poświęcone przygotowaniom do ślubu i wesela, prezentujące najnowsze trendy oraz pełne rad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część tych portali.