Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają hotele, pensjonaty i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, a także galerie i zabytki położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Dodatkowo dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi urok lokalnego folkloru, atrakcje narciarskie czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Proste rozmówki i wykaz ambasad – ważne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego