Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Więcej o filtrze F9

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem Polska utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też cały czas poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie istotne (przykładowo w salach operacyjnych).

Filtry minipleat mini-pleat – do domu i biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w obiektach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych czy biurowcach wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem również takie zanieczyszczenia, jak włosy, dym tytoniowy lub roztocza. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali cechującą się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna praca w ekstremalnych warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a solidna rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na efektywną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry montowane są tam, gdzie trzeba zachować wyśrubowane standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle energetycznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46