Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty chrzcin w Krakowie!

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą istotną rodzinną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, dlatego też troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin bywa jednak trudne, w szczególności jeżeli na chrzcie ma pojawić się spora grupa bliskich oraz przyjaciół. W tym artykule przeczytasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Przygotowanie chrztu – możesz wskazać preferowany prezent dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach malucha, czasem nawet tego samego dnia, ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przeistoczyły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, zatem są planowane zazwyczaj 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to drobiazgowe rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd, a także ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień obrzędu należy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, jeżeli będą przybywać do nas z dalekich miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest wymagane do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się także poinformować, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina z reguły kupuje zabawki, jednak rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne prezenty, jak chociażby fotelik do auta, kołderka dla dziecka albo ubranka.

Jak wybrać lokal na chrzciny?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano przeważnie w mieszkaniu rodziców dziecka, z tej przyczyny nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele mogli być zapraszani na odświętny poczęstunek. Teraz wspólny obiad dla znacznej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców to już norma. Przeglądając oferty lokali, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują rewelacyjnie ozdobione miejsce, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis harmonizujący z charakterem imprezy i która zapewni profesjonalną obsługę gości. Jeśli sakrament ma się odbyć latem, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą bawić się pośród zieleni. Istotny jest dodatkowo taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, tak samo jak transport gości do domu bądź wynajętego hotelu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]