Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w przypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto nadmienić, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego największym atutem jest również to, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego wykonuje się korony implantów?

Wachlarz tworzyw, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.