Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Wynajem szalunków Kraków - w tym miejscu poznasz bezkonkurencyjną ofertę

Szalunki to chwilowe moduły konstrukcyjne, najczęściej wykonane z sklejki laminowanej, desek lub metalu, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, formowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Przydają się one również do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji i wynajem szalunków

Szalunki, zwane też deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych wypożycza obecnie elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty oferujące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, mają obszerny wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również świetnie przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]