Wspomaganie leczenia częstych chorób – dożylne wlewy witaminy C

Kwas askorbinowy to składnik o szerokim zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 60. witaminę C używa się w inny sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Przyjrzyjmy się w takim razie jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Dożylne wlewy witaminy C – wyjątkowo mocne stężenie

Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza oddziaływanie witaminy C na zwalczanie groźniejszych chorób – chorób reumatycznych, arytmii oraz wielu innych. Naukowcy badają zwłaszcza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się dowieźć, że wprowadzenie niekonwencjonalnej terapii może zapewnić dużo lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych dawek tej substancji do organizmu. Wlewy sięgają nawet 10 gramów, jest to więc bardzo duże stężenie, które może pomóc zwalczyć szereg niebezpiecznych chorób.

Wlewy witaminy C – uzupełnienie klasycznych metod leczenia

Technika podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, niweluje możliwość powstania działań niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych metod (np. suplementów). Wyniki mogą być zdumiewające – choroby układu naczyniowego zanikną i poprawi się wydolność organizmu. Żeby zobaczyć trwałe rezultaty, leczenie musi trwać około miesiąca, a stężenia witaminy precyzyjnie ustalane przez doktora, który decyduje o przebiegu leczenia.