Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Na samopoczucie domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, jak również separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]