Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Potrzebujesz sprawdzić, jak zamówić uszczelnianie okien Warszawa? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na serwismeteo.pl.

Czujesz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych mieszkaniach, lecz oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiej przyczyny jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien odpowiednimi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednak oraz na rachunki – wskutek tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, lecz także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto też wykonać zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po postawieniu bądź odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, aby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują profesjonalne materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]