Szkolenie z ochrony danych osobowych – program

Podstawowym prawnym aktem w naszym kraju, jaki dotyczył kwestii danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, jaka weszła w życie w 1997. Także obecnie definiuje ona ten termin i omawia, jak należy ich używać. Według ustawy dane osobowe to wszystkie informacje, które pozwalają na ustalenie tożsamości konkretnego obywatela bez złożonych wysiłków. Do danych osobowych zaliczyć można więc imię i nazwisko, adres czy wiek, ale też tak zwane dane wrażliwe – między innymi informacje o stanie zdrowia, ewentualnych wyrokach oraz religii. O ich ochronę należy zadbać tym bardziej, iż dzięki globalnej sieci ich zdobycie i przetwarzanie okazuje się banalnie proste.

Kurs z ochrony danych osobowych dla firm

Dane osobowe posiadają wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa. Niektóre obracają tylko danymi swoich współpracowników, inne zaś uzyskują dojście także do danych klientów. We obu przypadkach pracownicy, którzy się z nimi stykają powinni ukończyć specjalne szkolenie z ochrony danych osobowych, dzięki któremu nauczą się, w jaki sposób zapewnić im ochronę. Okazuje się to naprawdę ważne, ponieważ po stwierdzeniu nieprawidłowości GIODO ma prawo nałożyć poważne kary – po pierwsze finansowe, lecz w skrajnych przypadkach również pozbawienia wolności.

Na czym opiera się kurs z ochrony danych osobowych?

Kurs z ochrony danych osobowych jest adresowane do wszystkich specjalistów administrujących tego typu danymi – będą to na przykład pracownicy do spraw rekrutacji, kadr bądź archiwów. W jego cenę wliczone są również broszury dydaktyczne, dzięki którym uczestnicy szybciej przyswoją wiedzę. Po zakończeniu szkolenia, w czasie którego nauczą się, jak zapewnić ochronę danych, kursanci dostają specjalne świadectwa. Kursy z ochrony danych osobowych nie pochłaniają dużo czasu – zazwyczaj kończą się tego samego dnia.