Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Więcej o regulacji okien Warszawa - zajrzyj tutaj.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by adekwatnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]