Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale również mają wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać bardzo ciepłych dań, papierosów oraz alkoholu. Istotne jest również stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają obrzęk oraz dyskomfort.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego powodu bardzo ważne jest to, aby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy ważne wskazówki.