Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najpopularniejsze awarie lodówek to w szczególności zbyt małe chłodzenie, niepokojące postukiwanie i nieszczelność. Co ważne, takie awarie czasem wynikają tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas musimy jedynie przenieść lodówkę. Kiedy zaś źródło usterki jest gdzie indziej, konieczna będzie pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić nowy produkt?

Naprawa lodówek – co odmawia posłuszeństwa?

Szczególnie podatnymi na usterki podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich przyczyną okazuje się niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniem. Do lodówki nie powinniśmy bowiem wkładać produktów ciepłych, a otwierając ją musimy wiedzieć o tym, aby domknąć drzwiczki. Kiedy chodzi o lodówki dla sklepów, warto zastosować samozamykacze. Zbyt niska moc silnika rzutuje również na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, że w razie stwierdzenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samemu. Znacznie słuszniej zrobimy powierzając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane usługi.

Naprawa lodówek – cennik

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależne są od typu usterki. Inną kwotę uiścimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą być wyższe. Niemniej jednak cena naprawy najczęstszych usterek jest bardziej opłacalna niż kupno nowego sprzętu.