Mikropigmentacja głowy – czasowy tatuaż ukrywający braki w owłosieniu

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o mikropigmentacji włosów, odnajdziesz na microclinic.pl.

Zapewne sprawdzając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używane określenie na popularny wśród kobiet makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jedna z metod wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie blizn oraz oznak łysienia

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, na którą decydują się przede wszystkim kobiety szukające sposobu na zredukowanie czasu poświęcanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak chcą się każdego dnia prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, ma znaczny wpływ na psychikę osoby, która się na nią decyduje. W ostatnim czasie niesłychanie popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względu na jego cenę nie może zdecydować się ogromny odsetek ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutka czy ukrywanie bielactwa i blizn.

Jak przebiega mikropigmentacja włosów?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak szablonowa usługa tatuażu. Linergistka względnie linergista, bowiem tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest stały i utrzymuje się w przybliżeniu przez rok. Skąd ta różnica? Podczas zabiegu mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, tymczasem w trakcie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W konsekwencji wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem pigment pomału zanika. Dlatego jeśli zamiarem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe maskowanie przerzedzonych włosów lub łysiny, powinna ona wiedzieć, że konieczne będzie regularne powtarzanie zabiegu w mniej więcej rocznych interwałach.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]