Maskowanie blizny na głowie – prosty zabieg na lata

Zbliznowacenia powstałe na skórze na skutek rozmaitych urazów, wielu osobom przeszkadzają bądź wprowadzają je w kompleksy. O ile zamaskowanie blizn na obszarach skóry gdzie brak owłosienia nie jest łatwe, o tyle na głowie oraz brodzie problem rozwiązać może mikropigmentacja.

Mikropigmentacja – blizny jakiego rodzaju można tą metodą zatuszować?

Skóra to organ, który charakteryzuje się ogromnymi możliwościami regeneracji i przeważnie jest w stanie odbudować się także po głębokim urazie. Lecz jej regeneracja mało kiedy bywa pełna. Po uszkodzeniu skóry w miejscu skaleczenia tworzy się zbliznowacenie, które nierzadko nie znika do końca życia. Im mocniejsze obrażenia, tym większe ryzyko, że miejsce to potem będzie znacznie odróżniać się od reszty skóry. Do powstania zbliznowaceń dochodzi w wyniku różnych chorób, uszkodzeń mechanicznych lub oparzeń, a niekiedy nawet są następstwem nie podjęcia albo niewłaściwego leczenia skaleczonych fragmentów skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć zwłóknienia odczuwalne w dotyku, lecz bywają także wyłącznie odbarwieniem na skórze. Jeżeli w rezultacie skaleczenia dojdzie do zniszczenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry przestaną wyrastać później nowe włosy, co w przypadku szram na głowie lub w linii szczęki może spowodować u mężczyzn kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można jednak podjąć decyzję o mikropigmentacji blizn. W ten sposób możliwe jest zamaskowanie blizn na głowie, w obrębie zarostu albo na brwiach, które powstały w rezultacie obrażeń mechanicznych, oparzeń, a nawet po transplantacjach włosów metodą STRIP lub FUE.

Co wypada wiedzieć o mikropigmentacji medycznej blizny?

Zabieg mikropigmentacji można przeprowadzić tylko na wygojonej bliźnie. W większości przypadków do zamaskowania blizny wystarczy jeden zabieg, lecz zdarzają się także blizny potrzebujące 2 bądź nawet 3 wizyt u linergisty (tak zwie się osobę wykonującą mikropigmentację). Wypada zaakcentować, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, lecz przez punktowe wprowadzenie pigmentu w płytsze warstwy skóry powoduje, iż blizna staje się mało bądź wręcz całkowicie niewidoczna. Jest to możliwe dzięki temu, że specjalista za każdym razem idealnie dobiera odcień pigmentu do naturalnego koloru włosów osoby poddającej się zabiegowi. W zależności od powierzchni skóry objętej mikropigmentacją blizny, pojedyncza sesja zabiegu zabiera od 60 minut do nawet 5 godzin. Pigment z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie zanika, dlatego by przywrócić pierwotny efekt potrzebne są cykliczne zabiegi w odstępach kilku lat.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]