Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie każde choroby uzębienia można wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeżeli są one niewystarczające, jedynym wyjściem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w razie dużych ubytków uzębienia, konieczności wstawienia sztucznych zębów czy mostów, uszkodzonych dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów lub owrzodzeń. Które metody bywają zatem stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, by zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów lub owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Dobrze więc napisać kilka słów na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub wśród bliskich.