Jakiej wiedzy dostarczają badania wysokościowe

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto oferuje badania wysokościowe Bielsko? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź http://www.testybielsko.pl

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma za dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie poznawaniem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi nieocenioną pomoc przy określaniu zdolności do wykonywania pewnych zawodów. I tak, badania psychologiczne wykonywane są m.in w przypadku osób zamierzających podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: co obejmują?

Badania wysokościowe praktycznie wcale nie różnią się od tych, jakim poddawani są kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawę stanowią testy temperamentalne, inteligencji, osobowościowe. Ich ważnym uzupełnieniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić między innymi zdolność do koncentracji uwagi oraz szybkość reakcji. Wykorzystując testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy badana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co zadzieje się podczas pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak wirometr, aparat krzyżowy i stereometr. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe psychologiczne w każdym wypadku obejmują także wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Podawanie nieprawdziwych informacji nikomu nie pomoże.

Badania wysokościowe – kto może je wykonywać?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do prowadzenia tego rodzaju badań. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeżeli o konieczności ich używania zadecydował okulista.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]