Jak współpracować z architektem?

Uzyskaj poradę od architekta Kraków

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza inwestycja dla każdego z nas. Powinniśmy zatem dokładnie to zaplanować i pamiętać o usługach fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty dadzą podejmowane przez nas wysiłki, ma niewątpliwie projekt budynku. Możemy co prawda nabyć stworzony już dokument, ale by zyskać pewność, że budynek będzie taki jak nam chodziło, należy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, iż wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, warto napisać o tym parę słów.

O czym nie zapominać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni konkretne potrzeby, jest zależne przede wszystkim od skutków rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Należy też zapoznać się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to łatwiej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, bo w przypadku problemów mamy prawo poprosić go o pomoc.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie przeanalizowany przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na których będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość tych projektów regulują właściwe przepisy.

Nasze dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]