Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Dowiedz się więcej o cateringu kanapkowym - zajrzyj w to miejsce.

Urządzenie nawet dużej imprezy nie jest kłopotem, o ile mamy wiele czasu na zamawianie koniecznych produktów, a także następnie samodzielne preparacja z nich smakowitych przekąsek dla gości zabawy. Wprawdzie nie każdy ma taką możliwość, lecz nie znaczy to od razu, że należy zaniechać uczczenia ważnego jubileuszu. W takim przypadku można skorzystać z usług tzw.cateringu kanapkowego.

Czym charakteryzuje się finger food catering?

Catering kanapkowy, znany też jako finger food catering, to usługa kierowana w głównej mierze do klientów biznesowych, jednak zamawiają ją dość często także osoby prywatne i różne instytucje planujące wytworne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w posiłki z gatunku finger food, a więc drobne przekąski, które można skonsumować na stojąco i bez konieczności użycia widelca. Przy idealnym cateringu finger food nie trzeba korzystać talerza – to zakąska na “jeden kęs”. Finger food to z reguły roladki, tartoletki warzywne oraz owocowe czy też kanapki. Ten wariant cateringu bardzo dobrze sprawdza się na eventach, gdzie zależy nam na bliskiej interakcji zaproszonych osób. Pozwala on na uczestniczenie w długich pogawędkach, a przy tym nie ogranicza kontaktu wyłącznie do gości siedzących przy konkretnym stoliku.

Catering finger food – tańszy niż szykowne kolacje

Zlecenie przygotowania cateringu kanapkowego zewnętrznej firmie ma wiele zalet, które docenią zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim w ten sposób pozbywamy się trudności z rozstawieniem stolików i stresu z planowaniem usadzenia gości imprezy. Zakąski oraz schłodzone i ciepłe napoje ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Jest to niezwykle praktyczne zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, w których zmieszczenie wystarczającej liczby stołów byłoby niełatwe. Catering przekąskowy natychmiast sprawia także, że impreza ma mniej formalny, bardziej wyluzowany nastrój. Należy podkreślić, że menu z drobnych przekąsek jest zwykle tańsze aniżeli wyszukane kolacje, a jednocześnie daje większą możliwość dobrania ich do preferencji żywieniowych gości bankietu. Co najistotniejsze, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to nierzadko bywało największą przeszkodą przy urządzaniu wydarzeń firmowych.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]