Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Więcej szczegółów o usuwaniu malware ze strony www - zajrzyj tu.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę witryn i sklepów działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Logowanie na stronę jest uniemożliwione? Grafiki zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na witrynie znalazłeś odnośniki do obcych Ci adresów? A może ze strony rozsyłany jest spam? To zaledwie kilka z możliwych symptomów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takim przypadku potrzebne jest szybka reakcja, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów warto zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, ograniczające ryzyko powtórnej ataków. Jeżeli długookresowa infekcja była powodem włączenia strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują też konieczne kroki w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Usunięcie wszelkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taka sytuacja nie zdarzy się w przyszłości, toteż kluczowe jest cykliczne aktualizowanie WordPressa i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]