Czym powinien charakteryzować się hosting na WordPress?

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, Quick.Cms, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają kwalifikacje postawią na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Z jakiego powodu WordpPress jest niezwykle popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył zwłaszcza jako oprogramowanie, na którym bez trudu i w mgnieniu oka można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnio też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale w głównej mierze osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także administratorom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają szybko modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy czy analizie statystyk wizyt na stronie. Trzeba podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest za darmo! WordPress skupia ogromną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również regularne aktualizacje systemu eliminujące luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać usługę hostingową dla WordPress?

Szukając hostingu strony na WordPress warto powierzyć go dostawcy, który ma usługę specjalnie dla tego CMS. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Powinno się zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i skutecznych dysków SSD, cyklicznie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest również możliwość kupna i zastosowania certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do kontroli działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o zrozumiały i rozsądny cennik.