Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić utylizację mebli Kraków? Nie zwlekaj! Koniecznie odwiedź maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych względów. Z reguły przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po jakimś czasie także w tych pomieszczeniach stają się na tyle zagracone, iż zwykłe korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, by pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy kupujemy zapuszczony dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z domu, piwnicy i strychu.

Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne, fragmenty stolarki okiennej czy połamane meble nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachowe wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, strychu lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów wedle surowca, z jakiego były wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie służą do złożenia nowych szaf, łóżek bądź regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]