Ponadczasowe okna skrzynkowe

Chcesz zamówić okno skrzynkowe? Powinieneś odwiedzić ten adres

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, starych domkach oraz dworkach. Obecnie są one wytwarzane przede wszystkim z myślą o montażu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej zakładane są również w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolator, który zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko dzielone są na czworo elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i przed laty służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – chociażby chatach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, muszą być wykonane z odpowiedniego drewna. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę czy modrzew, ale ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti są wszak znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza i skrajnych upałów.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]