Okna drewniane – z jakich gatunków?

Na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/ znajdziesz więcej informacji o okna drewniane producenci

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wybieranym typem okien. Potem były wyparte przez te wyprodukowane z PCV, jednak dziś na powrót zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze zrobione oraz serwisowane okna drewniane mogą wszak posłużyć co najmniej tyle lat co okna z PCV, przy czym ich kupno pochłonie podobną kwotę. Oprócz tego w niektórych przypadkach ich zastosowanie jest niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób zdecydować się na jeden z bardziej nowoczesnych modeli. Kiedy więc powinniśmy ich użyć? Z jakich materiałów są wykonywane?

Z jakich surowców robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych gatunków drewna. Aktualnie najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Ze względu na wytrzymałość na deszcz oraz promienie UV, producenci okien nierzadko wykorzystują drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę bardziej kosztowne, lecz warto zdać sobie sprawę, że potrzebują mniej intensywnych konserwacji i lepiej znoszą użytkowanie w trudnych warunkach. Dla większości osób ich atutem okazuje się też to, iż często wyglądają korzystniej niż modele zrobione z krajowych gatunków drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki produktów z PCV – są od nich tańsze, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też wykorzystywane w czasie remontów zabytkowych budynków. Wykorzystanie innych surowców może bowiem skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi nawet dużymi mandatami.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]