Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

Jeśli chcesz kupić domy drewniane Kraków, kliknij tu.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla astmatyków, mających alergię i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]