Co daje wynajem szalunków?

Tu znajdziesz unikalną ofertę wynajmu szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, lecz można zaobserwować też wersje zrobione z metalu, a czasem również tworzyw sztucznych. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na spore ceny nie wszystkie firmy budowlane mają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna okaże się też obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wahania się dobrze zaś skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa sądzą poprzedni klienci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]