Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji.

Sięganie po wierzchołki gór to cel wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają w głównej mierze sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, malownicze krajobrazy, a także znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też wyposażyć się w leki przeciwko malarii. Przed rozwojem choroby uchroni również należyta profilaktyka – stosowanie środków odstręczających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]