Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Wyprawa w Alpy - tu dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już na wylot wszystkie szlaki w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne góry Europy. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe szczyty, o których zdobyciu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Täschhorn – 4491 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses albo Les Droites. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz podwyższać swoje kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest wiele intrygujących propozycji przeznaczonych dla pasjonatów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak mogą pochwalić się odpowiednią kondycją fizyczną i nabyły już umiejętność jazdy na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy przede wszystkim na części szkoleniowej, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę podstaw prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym plusem tych wypraw jest to, że prowadzone są w małych, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się oszałamiającym przeżyciem, przynoszącym dumę z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]