Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Pod tym linkiem poznasz pełną ofertę trekkingów

Górskie wyprawy mogą mieć rozmaite postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 stopnie trudności wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Następny stopień trudności wymaga dobrej kondycji i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób ze znakomitą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]