Wakacje na Sri Lance – plaże, herbata i inne atrakcje

Więcej w temacie Sri Lanka podróż na https://www.relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/.

Mimo, że w polskich górach czy nad Bałtykiem jest dużo pięknych punktów, w których można ciekawie spędzić urlop, nie raz marzymy by choć raz wyruszyć w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny wakacje na całkowicie inny poziom. Doskonałym posunięciem jest podróż do Azji, bo tamtejsza tradycja oraz kultura są całkowicie odmienne od europejskich, wobec tego podróżnikowi z Polski zapewnią wiele niesamowitych doznań. Taką rozwijającą eskapadą z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo tak tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Relaks na plaży albo intensywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to nieduży kraj położony na Cejlonie oraz sąsiednich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż wielu turystów za najważniejszą atrakcję uważa jej malownicze wybrzeża, a także możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych świata. Cejlon powszechnie znany jest również z obszernych pól herbaty, której produkcja jest najważniejszym sektorem gospodarki Sri Lanki. Jednak jest to też kraj, który w swoim zakrytym dżunglą sercu ukrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zdumiewać, bowiem dzieje tego państwa sięgają ponad 3 tys. lat.

Co wobec tego trzeba zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni z całą pewnością odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala sławnym także ze swoich bawołów, niedźwiadków wargaczy i krokodyli. Nie można też spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie trzeba też przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak zorganizować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, aczkolwiek najatrakcyjniejszy urlop na Sri Lance to te zaplanowane w oparciu o nasze indywidualne zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dostosować program podróży do wymagań dowolnej osoby.

Nasze dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]