Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Skieruj się tu, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingów

Wędrówki po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach wytyczono wszak szlaki, z jakimi upora się dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, czyli buty z właściwą podeszwą i kijki gwarantujące przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się również pomoc doświadczonego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, co powoduje, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują stabilizację również na oblodzonych szlakach – a na wielu szczytach spotkać je możemy także wiosną. Na stromych podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są odpowiednie umiejętności – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najpopularniejsze trasy na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na Ziemi, a te zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – krajowi górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Everestu i Broad Peak.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]