Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Kliknij tutaj po więcej informacji o trekkingi Himalaje.

Himalaje wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma dużo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są polem zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Przyczyną kłopotów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach albo Karakorum w Karakorum bądź Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż często organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]