Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co parę dni, a zwłaszcza w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami napływają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego wyposażenia porwały się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Dlatego miłośnikom gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą metodą, żeby posiąść potrzebną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu pod okiem specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są konieczne w czasie przeróżnych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie obejmuje dodatkowo zasady prawidłowego działania w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]