Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Pasjonaci aktywnego wypoczynku zapewne znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce położonych w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie są one zachwycające, aczkolwiek osoby często praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą zasmakować silnych emocji płynących z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, skoro można zachwycać się porywającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pasmo górskie dodane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną liczbą ostrych grani, stromych turni oraz baszt skalnych, które podczas dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występuje wiele urwisk, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, wytyczono w nich też dużo łatwych szlaków, z którymi dadzą sobie radę turyści mający już doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz również w aktywny sposób zimę

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu zapewne zachwyci wyprawa przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach wyposażonych w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, aby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji i metod przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów bardzo trudna, jednak jej uczestnicy na pewno będą oo niej pamiętać do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami Tofanów i szczytami grupy Tre Cime.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]