Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - tu przeczytasz o pełnej ofercie.

Większa część turystów wyruszających w góry zimą, udaje się tam z reguły jedynie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego relaksu w drewnianym, górskim domu i sporadycznego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas dość intensywnych, a zarazem dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są bezspornie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie świetnie dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa będzie odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym zakresie pomocy instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]