Zalety rolet ściennych

Pragniesz o roletach w swoich pomieszczeniach, jednak sprawa wygląda na przegraną, ponieważ nie można ich zamontować na oknie? Nie trać nadziei. Dla ludzi takich jak Ty wymyślono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że montuje się je na ścianie bądź suficie. Czy warto zdecydować się na taki rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wyprodukowany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza ona część światła do pomieszczenia, ale chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Atutem tych rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub ani specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia 2-ch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, ważną różnicą między roletami ściennymi a okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej osłania przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, dlatego zaleca się montować je w mieszkaniach, do których powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej wariant dzień noc. Tutaj stopień przenikalności światła jest zależny od zwartości splotu materiału oraz gramatury tkaniny, z której wytworzono roletę. Rolety dzień noc typu zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z poprzecznych pasków, powoduje, że pasują do stylowych, nowoczesnych wnętrz. Rolety dzień i noc produkuje się w wariancie ściennym i okiennym. W zależności od potrzeb oraz typu okna można wykorzystać jedną z tych rolet. Rolety dzień noc polecamy zwłaszcza do nietypowych okien, składających się z kilku kwater.